Autómentes Nap

2024. szeptember 24-én délután autómentes nap program keretében Dunántúl első Oldtimer Kerékpár Múzeumába Nagykanizsára látogattak el iskolánk alsó tagozatos tanulói.

Dene Tibor, a KOKSZ elnöke fogadta az osztályonként érkező diákokat és tanítóikat. Rövid kerékpártörténeti áttekintés során megnézhettük az első fából készült „futóbiciklit, az első pedálos velocipédot. Aztán a múzeum interaktívvá változott. A lányok fotófal előtt felülhettek női triciklire, sőt még hozzáillő kalapot is kaptak a tökéletes fotó elkészítéséhez. A fiúk hatalmas velocipédra mászhattak föl, persze csak a bátrak és nagyobbra nőttek. A kerékpárcsengőkből készült csengőfalat viszont mindenki kipróbálhatta.

A vitrinekbe csengők, jelvények, névtáblák, sárvédő díszek is kiállításra kerültek, amiket szintén nagy élvezettel néztek végig a tanulók.

Nagyon emlékezetes és élménygazdag délutánt töltöttünk a múzeumban Tibor bácsi lelkes közreműködésével.

Szeptember 26. Szív Világnapja
Aktív iskola