Petőfi Kulturális Program

A Kulturális és Innovációs Minisztérium által elindított Petőfi Kulturális Programnak köszönhetően a Nagyrécsei Körzeti Általános Iskola  diákjai közelebbről is megismerhették a vármegye 1000 éves múltját. Közösségük Kincsei Roll Up kiállítás nyílt 2024. május 16-án Nagyrécsén az Inkey kastélyban. A kiállítás Zala Vármegye múltját mutatja be az államalapítástól az 1989-es rendszerváltozásig. A látogatók megismerhetk a legjelentősebb zalai személyiségeket, az ide köthető történelmi eseményeket. Bemutatta a vidék régészeti és néprajzi örökségét is. Köszönet a Göcsej Múzeumnak, a Magyar Nemzeti Múzeumnak és a Nemzeti Művelődési Intézetnek azért, hogy a kiállítás hozzánk is eljutott.